PLANET ve Akıllı Dershane

Lise Destek ve Üniversiteye Hazırlıkta Yeni Bir Sistem Olan PLANET Sizlere Hangi Avantajları Sunuyor?

Sevgili Öğrencimiz,

Yaklaşık 20 yıldır lise destek ve üniversiteye hazırlık yayınları alanında genel yayın yönetmeni olarak çalışıyorum. Bu alanda sizin için yeni bir sistem tasarladık: PLANET. İzninizle kısa bir öyküsüne değineceğim: Daha önce akademik yönetmenliğini yaptığım yayınlar, Türkiye’nin dört bir tarafında yüzlerce eğitim kurumu ve yüz binlerce öğrenci tarafından kullanıldı. Bu yayınları kullanan yüzü aşkın eğitim kurumunda öğretmen ve öğrencilere seminerler verdim, yayınlarla ilgili geri bildirimler aldım. Bu süreçte akademik literatürden ve bilimsel belgesellerden de yayıncılık adına çok şey öğrendim. Ama en fazla da alanında Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan, birlikte çalıştığım 200’ü aşkın yazarımızla yaptığımız beyin fırtınalarından ve öğrenci koçluğunu yaptığım dört oğlumu üniversiteye hazırlama macerasından öğrendim. Dördünün arasında Türkiye birincisi olan da vardı, Türkiye üçüncüsü olan da; orta düzey olan da vardı, zayıf olan da. Böylece her düzey öğrenciden birer öğrenciye koçluk yaparken sorunları neler, ihtiyaçları neler, istekleri neler; bunları bir de yaşayarak öğrendim. Bu süreçte öğrendiğim ve geliştirdiğim stratejileri PLANET başlığı altında topladım.

HOLİSTİK / BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM

Planet Sistemi’nde holistik / bütüncül yaklaşıma dayandık ve özel ders sistemi ile beyin temelli öğrenme stratejilerini, dijital ölçme değerlendirme uygulamalarını bir araya getirdik. Yazarlarımızı hem özel dersin üstadı olan hem de eğitim koçluğu yapan isimler arasından seçtik; bu iki özelliği taşıyan yazarlara “Ders Koçu” diyoruz. Dahası psikoloji, iletişim, spor, beslenme, uyku ve sağlık gibi alanlarda ihtiyaç duyduğunuz tüm uzmanları sizlerle buluşturacağız Uzman Yayınları TV’de.

ÖZEL DERS SİSTEMİYLE SEANSLARA BÖLÜNMÜŞ SORU BANKALARI

Son yıllarda beyin üzerine yapılan araştırmalara dayalı olarak geliştirilen “Beyin Temelli Öğrenme”, daha etkin ve verimli öğrenme yollarını öğretmektedir bize. Bu araştırmalara göre öğrendiklerimizin çoğunu gün içinde unutuyoruz. Bunu engellemenin yolu, gün içinde öğrendiklerimizi tekrar etmek ya da uygulamaktan geçer. Bunun için tüm üniteleri özel ders sisteminde olduğu gibi seanslara böldük. Nasıl ki özel derste öğrencimize önce bir seans ders anlatıyor, öğrenciyle örnek sorular çözüyor, ardından anlattığımız konuyla ilgili öğrenciye test çözdürüp öğrencinin yanlış yaptığı ve boş bıraktığı soruları çözüyorsak Planet Sistemi’nde de bunları yapıyoruz. Ama sadece bu kadar değil.

DERS KOÇLARIMIZDAN SORU BANKALARINDAKİ SEANSLARLA PARALEL ÖZEL DERS VİDEOLARI

Bunun için ders koçlarımız, YouTube kanalımız Uzman Yayınları TV’de soru bankasındaki seanslarla paralel olarak tüm konuları özel ders gibi anlatacak. Sizin yapmanız gereken, önce YouTube kanalımızdan bir seans ders izlemek ve kısa bir mola verdikten hemen sonra soru bankalarımızdan aynı seansın testlerini çözmek. Dersi dinlediğiniz gibi test çözerseniz bilgiler beyninizde taze olduğu için konuyu hem kolay hem iyi öğreneceksiniz. 21 Eylül’den itibaren derslerimizi izleyebilirsiniz. Ders videolarımız okuldan 1 hafta önde gidecek, böylece siz okuldaki derslere hazırlıklı olarak girebileceksiniz.

TÜM SORULARIN BİZZAT YAZARLARIMIZCA YAPILMIŞ VİDEO ÇÖZÜMÜ

Yazarlarımız/ders koçlarımız, püf noktası olan, birtakım özel bilgilerle çözülebilecek kimi soruları özel derste öğrencinin kulağına fısıldadığı gibi özel stratejilerle çözecek.

DİPNOTLARDA ÖZEL DERSLERDE VERİLEN SIRLARI VERİYORUZ

Hem özel dersin üstadı hem de eğitim koçu olan yazarlarımız soru bankasındaki dipnotlarda size şunları verecektir:
• ÖSYM’nin nereden, nasıl soru sorduğunu ve soracağını,
• Konuya dair çok kritik bilgileri,
• Ders çalışırken kullanacağın etkili öğrenme stratejilerini,
• Öğrencilerin sıkça düştüğü hataları, karıştırdığı bilgileri,
• Test çözerken kullanacağı teknik ve taktikleri.